پول نقد

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 پول نقد
قاصدک 24

هر چند که امروزه بیشتر خرید ها به صورت اینترنتی به انجام می رسد و یا ما برای پرداخت هزینه کالا و خدمات از کارت های بانکی خود و دستگاه های پوز استفاده می کنیم با این حال هنوز هم از به همراه داشتن پول نقد بی نیاز نیستیم. تصور کنید در سفر هستید و می خواهید از یک دست فروش خرید کنید و یا باید هزینه عوارض جاده ای را پرداخت کنید. در چنین شرایطی معمولاً همراه داشتن پول نقد سرعت عمل بیشتری به کار شما می دهد از آن گذشته شما حتی با خرید برخی از تورهای مسافرتی نیز باید برخی از هزینه ها را به صورت جداگانه پرداخت نمایید که در این صورت بهتر است پول نقد به همراه داشته باشید.

پول مورد نیاز در سفر

چه مقدار پول نقد با خود به سفر ببریم؟


اغلب کارشناسان حوزه سفر و گردشگری به شما توصیه می کنند که پول نقد زیادی در مسافرت به همراه نداشته باشید. چرا که به همراه داشتن پول به این معنی است که شما طعمه مناسبی برای سارقان هستید. از این رو اگر تمام بودجه مورد نیاز خود برای سفر را به صورت نقدی حمل کنید طبیعتاً امنیت خود را به خطر می اندازید. از آن گذشته پنهان کردن پول نقد نیز دشوار است از این رو بهتر است بعد از خرید بلیط هواپیما، پول نقد خود را به چند بخش تقسیم نمایید و هر بخش را در مکان های مختلفی از چمدان یا لباس خود پنهان نمایید.

در چه سفرهایی باید پول نقد به همراه داشته باشیم؟

به طور کلی بهتر است در تمامی سفرهای خود مقداری پول نقد به همراه داشته باشید تا بتوانید در شرایط ضروری از آن استفاده کنید. تصور کنید به یک شهر توریستی سفر کرده اید و نیاز فوری به خرید یک محصول دارید اما دستگاه پوز فروشنده خراب است، اتصال آن با اینترنت برقرار نیست، کارت بانکی شما گم شده است و یا اتفاقاتی از این قبیل، خب بدیهی است که در چنین شرایطی برای اینکه بتوانید به کار خود سرعت ببخشید بهتر است مقداری پول نقد به همراه داشته باشید. همچنین اگر شهر یا منطقه ای که به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اید بکر، دست نخورده و یا محروم است طبیعتاً نباید انتظار داشته باشید که روش های پرداخت نوین را در آن بیابید. از این رو در این سفرها هم حتماً باید پول نقد به همراه ببرید.

پول نقد
بر این اساس به یاد داشته باشید که علاوه بر کارت های بانکی خود در بسیاری از سفرها به پول نقد نیز نیاز دارید از این رو به همراه داشتن آن را فراموش نکنید.