ملحفه شخصی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 ملحفه شخصی
قاصدک 24

بسیاری از مسافران پس از خرید بلیط سفر و رزرو هتل خود اولین چیزی که در چمدانشان قرار می دهند، ملحفه است. برخی دیگر نیز بعد از خرید تور به توصیه تور لیدرها یک دست ملحفه شخصی را برای سفر تهیه می کنند. اما آیا به همراه داشتن ملحفه شخصی در سفر ضرورت دارد و اصلاً در چه سفرهایی باید از ملحفه استفاده کنیم؟

از چه نوع ملحفه ای در سفر استفاده کنیم؟


ملحفه ای که برای سفر خود تهیه می کنید باید حدالامکان به لحافی که در منزل از آن استفاده می کنید، شباهت داشته باشد. این کار موجب می شود تا شما با استفاده از ملحفه جدید دچار حساسیت های پوستی یا مشکلاتی از این قبیل نشوید. جنس این ملحفه بهتر است از نوع نخ یا ابریشم باشد و تا جای ممکن از پارچه هایی که درصد پلاستیک استفاده شده در آنها زیاد است، برای این کار استفاده نشود. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی استراحت کرده و به هنگام خواب عرق نکنید.

ملحفه شخصی نخی
فراموش نکنید که ملحفه خود را باید به طور مرتب نظافت نمایید و اگر در سفر از آن استفاده می کنید در اولین فرصت ممکن آن را بشویید. این کار به شما کمک می کند تا ملحفه ای همیشه تمیز و بدون لکه داشته باشید و بتوانید در مدت طولانی تری از آن استفاده نمایید.

در چه سفرهایی به ملحفه شخصی نیاز داریم؟


اگر می خواهید بدانید که در چه سفرهایی به ملحفه شخصی نیاز دارید باید به شما بگوییم در هر سفری که در آن احتمال اطراق و استراحت وجود دارد شما می توانید از ملحفه شخصی خود استفاده کنید. چرا که با این کار به راحتی می توانید در کوتاهترین زمان ممکن، شرایطی را فراهم نمایید که بتوانید با خیالی آسوده در آن استراحت کنید.

در سایر سفرهایی که شما در آنها هتلی را جهت اقامت رزرو کرده اید نیز بهتر است که ملحفه شخصی خود را به همراه داشته باشید. البته ملحفه و لحاف مورد استفاده در اغلب هتل ها به صورت مرتب شسته و نظافت می شود با این حال بد نیست جهت حفظ بهداشت خود یک ملحفه تمیز را هم به همراه داشته باشید. این کار موجب می شود تا با خیال آسوده تری از وسایل هتل استفاده کنید و هرگز دچار حساسیت یا مشکلات پوستی نشوید.

ملحفه مناسب برای سفر
البته ناگفته نماند ملحفه ای که برای سفر انتخاب می کنید نباید بیش از اندازه سنگین یا حجیم باشد. بنابراین بهتر است ملحفه خود را از پارچه های سبک تهیه کنید یا کیسه های وکیوم برای کاهش حجم و حمل آن استفاده نمایید.