محلول ضدعفونی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 محلول ضدعفونی
قاصدک 24

با شیوع ویروس کرونا لزوم رعایت بهداشت در سفر نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده است. به همین جهت اغلب کارشناسان به مردم توصیه می کنند برای اینکه از رعایت درست پروتکل های بهداشتی اطمینان یابند تا جای ممکن سفر نکنند و یا اگر مجبور به خرید بلیط قطار، اتوبوس یا هواپیما هستند حتماً در وسایل بهداشتی خود، ماسک، الکل و محلول ضد عفونی کننده نیز به همراه ببرند. چراکه به همراه داشتن این وسایل ضمن اطمینان به همسفران آنها این شرایط را نیز فراهم می سازد که اگر در موقعیتی قرار گرفتند که به آب دسترسی نداشتند بتوانند دست ها و وسایل خود را ضدعفونی کنند.

محلول ضدعفونی کننده از چه چیزهایی ساخته شده است؟


اغلب محلول های ضدعفونی کننده موجود در بازار ترکیب یکسانی دارند. آنها معمولاً از الکل ایزوپروپیل، مقداری هیدروژن پراکسید، کمی گلیسیرین و مقدار ناچیزی اسانس خوشبو کننده ساخته شده اند. از این رو ضمن سازگاری با انواع پوست آن را از هر نوع میکروب و ویروسی پاک می کنند. مزیت استفاده از محلول های ضدعفونی کننده این است که نیازی به آبکشی ندارند و رطوبت لازم را نیز برای پوست مهیا می کنند. در حالی که معمولاً الکل ها برای پوست مضر هستند و آن را خشک می کنند. به همین جهت از آنها بیشتر برای ضدعفونی کردن سطوح و وسایل استفاده می شود. به همین خاطر بهتر است در سفر جهت برطرف کردن تمامی نیازهای خود علاوه بر محلول از الکل نیز استفاده نمایید.

محلول ضدعفونی کننده

در چه سفرهایی باید از محلول ضدعفونی کننده استفاده کنیم؟


اگر در شرایط کرونا و شیوع بیماری مجبور به سفر هستید حتماً محلول ضدعفونی کننده، الکل و ماسک به همراه داشته باشید. فراموش نکنید که پس از هر بار لمس دستگیره یا صندلی وسایل نقلیه عمومی باید دست خود را ضدعفونی کنید. همچنین شستن دست ها قبل از صرف هر وعده غذایی یا استفاده از سرویس هلای بهداشتی نیز ضروری است. با این حال در حمل الکل و محلول های ضدعفونی کننده دقت کنید و آنها را به هیچ عنوان در زیر آفتاب یا نزدیک به شعله قرار ندهید. اگر تصور میکنید که توجه به این موضوع در حین سفر برایتان دشوار است میتوانید از پدهای بسته بندی شده حاوی الکل و مواد ضدعفونی کننده در سفر استفاده نمایید تا دیگر ذهنتان درگیر این موضوع نباشد.

محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح
در پایان باز هم توصیه می کنیم که تا حد ممکن از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری کنید و اگر به هر دلیلی مجبور به سفر هستید، حتماً تمامی وسایل بهداشتی لازم از جمله محلول ضدعفونی کننده را به همراه داشته باشید.