ماسک

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 ماسک
قاصدک 24

مدتی است که ماسک ها به یکی از پوشیدنی های روزانه ما تبدیل شده اند. به همین خاطر معمولاً اولین چیزی که به هنگام خارج شدن از خانه با خود به همراه می بریم، یک عدد ماسک بهداشتی است. ماسکی که می تواند دست دوز و پارچه ای بوده و یا یک ماسک سه لایه یکبار مصرف باشد. اما چرا باید در سفر ماسک به همراه داشته باشیم؟

توصیه اکید کارشناسان حوزه گردشگری این است که در زمان بحران کرونا تا حد امکان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنید. اما اگر به دلایلی مجبور به خرید بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس هستید حتماً پروتکل های بهداشتی را نیز در سفر در نظر بگیرید و یک ماسک مناسب و مقداری محلول یا ژل ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید.

چه نوع ماسکی برای استفاده در سفر مناسب است؟


ماسک های سه لایه بهداشتی و یکبار مصرف همانطور که از نام آنها مشخص است باید پس از هر بار استفاده دور انداخته شوند. از این رو اگر می خواهید در سفر خود از این ماسک ها استفاده کنید باید از آنها به تعداد کافی به همراه داشته باشید. ماسک های پارچه ای نیز تنها در صورتی که از پارچه های نخی و پر تراکم دوخته شده و حالت سه لایه داشته باشند، برای سفر مناسب هستند. این ماسک ها قابل شستشو بوده و قابلیت چند بار استفاده را دارند از این رو تهیه آنها برای سفر مقرون به صرفه تر است. البته فراموش نکنید که این ماسک ها را باید پس از هر بار استفاده با مواد شوینده و آب داغ 60 درجه بشوئید. از این رو اگر احتمال می دهید که نتوانید در سفر به صورت مداوم و درست ماسک خود را شستشو دهید بهتر است هر دو نوع این ماسک ها را به همراه ببرید تا بنا به شرایط از آنها استفاده نمایید.

ماسک مناسب سفر

چرا باید در سفر ماسک بزنیم؟


شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان موجب شده تا زندگی همه ما تحت تاثیر این بیماری قرار بگیرد. از این رو برای نشستن روی صندلی وسایل نقلیه باید علاوه بر رعایت فاصله اجتماعی، پروتکل های بهداشتی را نیز رعایت نمایید. فراموش نکنید که شما در سفر تنها نیستید و برای احترام به حقوق دیگران و حفظ سلامت آنها موظف به رعایت برخی قوانین هستید که ماسک زدن، تنها یکی از ساده ترین آنها است.

ماسک سه لایه بهداشتی
در پایان باز هم توصیه می کنیم که تا حد ممکن از انجام سفرهای غیر ضروری خودداری کنید و اگر به هر دلیلی مجبور به سفر هستید، حتماً تمامی وسایل بهداشتی لازم را به همراه داشته باشید.