لباس گرم

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 لباس گرم
قاصدک 24

فرقی ندارد که شما یک نقطه گرمسیری را برای سفر خود انتخاب کرده اید و یا یک منطقه سردسیر را، چرا که در نهایت تور لیدرها به شما توصیه می کنند که یک دست لباس گرم اضافه به همراه داشته باشید. لباسی که ویژگی های خاصی دارد و بهتر است تا جای ممکن جلو بسته نباشد. چرا که باز کردن زیپ یا دکمه برای کم یا زیاد کردن لباس در هر شرایطی ساده تر است. اما چرا باید در سفرهای تابستانی لباس گرم به همراه داشته باشیم؟

لباس گرم در سفرهای تابستانی


اگر به طبیعت گردی می روید و قرار است از یک کوه یا جنگل بازدید کنید بدیهی است که باید مسافتی را به صورت پیاده طی کنید. پیاده روی نیز موجب تعریق می شود بنابراین در صورتی که برای استراحت در منطقه ای اطراق نمایید قطعاً احساس سرما می کنید. به همین جهت نیز تور لیدرها به شما توصیه می کنند حتی در سفرهای تابستانی نیز لباس گرم مناسب به همراه داشته باشید تا بتوانید از سرماخوردگی بعد از تعریق جلوگیری کنید.

لباس گرم زیپ دار

لزوم به همراه داشتن لباس گرم در سفرهای زمستانی


برای سفر به مناطق سردسیر یا مسافرت های زمستانی نیز باید از لباس های گرم و لایه لایه بهره بگیرید. تصور کنید که از منطقه ای خوش آب و هوا و برفی دیدن می کنید و شب را نیز قرار است در همانجا به استراحت بپردازید. طبیعی است که وقتی در طی روز در حال گشت و گذار هستید سرمای هوا آنچنان برایتان آزار دهنده نباشد اما به محض اینکه فعالیت را کنار بگذارید و بخواهید کمی استراحت کرده یا بخوابید قطعاً متوجه سرما خواهید شد. در چنین شرایطی اگر لباس گرم مناسب به همراه داشته باشید، می توانید آن را از روی لباسهایتان بپوشید و بدن خود را در مقابل سرما محافظت کنید.

به منطقه جغرافیایی مقصد سفر خود توجه کنید


بعضی از مقاصد در مناطق جغرافیایی ویژه ای قرار گرفته اند. این مناطق معمولاً روزهایی گرم و سوزان و شب هایی سرد دارند. از این رو برای سفر به این گونه مقاصد نیز بهتر است لباس گرم و کافی به همراه ببرید. به طور مثال اگر بلیط هواپیما خود را به مقصد شهرهای کویری خریداری کرده اید و یا اینکه قرار است با یک تور کویرگردی سفر کنید بهتر است که در این مسئله توجه لازم را به کار بگیرید. چرا که در مناطق کویری روزها گرم و سوزان و شبها خنک و سرد است. از این رو اگر در سفر خود قصد اقامت در این مناطق را دارید بهتر است لباس گرم اولین چیزی باشد که آن را در کوله خود قرار می دهید.

لباس گرم
در پایان یادآور می شویم که در برداشتن لباس های گرم و حجیم برای سفرهای یکی دو روزه و کوتاه مدت زیاده روی نکنید تا کوله یا ساک شما بیش از اندازه سنگین نشود و به راحتی قادر به حمل آن باشید.