لباس مناسب بارندگی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 لباس مناسب بارندگی
قاصدک 24

لباس های مناسب بارندگی نظیر بارانی، اغلب از متریالی ساخته شده اند که آب را به خود جذب نمی کنند. این لباس ها معمولاً ضخامت کمتری نسبت به لباس های گرم دارند و بیشتر به عنوان یک محافظ جهت جلوگیری از خیس شدن سایر لباس ها عمل می کنند. از این رو پوشیدن آنها در شهرهای بارانی به ویژه به هنگام سفر می تواند از کثیف شدن سایر لباس های شما جلوگیری کند. به همین خاطر تور لیدرها اغلب به کسانی که تورهای طبیعت گردی را در فصول پر بارش خریداری می کنند و یا مقصد سفر آنها شهرهای مرتفع است، توصیه می کنند که لباس مناسب بارندگی به همراه داشته باشند.
بارانی مردانه و زنانه مناسب سفر

در چه فصولی از سال باید لباس مناسب بارندگی به همراه داشته باشیم؟


معمولاً در دو فصل بهار و پاییز، بیشترین حجم از بارندگی را در شهرهای داخلی ایران داریم. از این رو بهتر است اگر در این دو فصل سفر می کنید برنامه آب و هوای مقصد را برای مدت زمان سفر خود بررسی کنید و در صورتی که احتمال بارش در این زمان وجود دارد حتماً لباس مناسب بارندگی را نیز در چمدان خود جای دهید. در سایر فصول سال نیز می توانید با بررسی شرایط آب و هوایی و جغرافیایی مقصد در این خصوص تصمیم بگیرید. از این رو بد نیست بعد از خرید بلیط هواپیما نگاهی به پیشبینی های اینچنینی داشته باشید و سپس برای سفر خود چمدان ببندید.

 

 

سفرهایی که به همراه داشتن لباس مناسب بارندگی در آنها ضروری است


اگر در قالب یک تور مسافرتی سفر می کنید بهتر است در این خصوص به توصیه های تور لیدر خود توجه کنید. در غیر اینصورت توجه به معیارهایی چون کوهستانی بودن یا نبودن مقصد، فصل سفر، پیشبینی آب و هوا و... می تواند به شما برای تصمیم گیری در خصوص محتویات چمدانتان کمک به سزایی نماید. البته ناگفته نماند که چکمه یا پوتین نیز از جمله پوشیدنی هایی هستند که شاید بیشتر در سفرهای زمستانه مورد استفاده قرار بگیرند. با این حال با توجه به شرایط می توانند جزئی از محتویات چمدان شما باشند. همچنین چتر نیز از جمله ملزومات سفرهای بارانی است که نوع تاشو و مسافرتی آن بیشتر در این شرایط مورد استفاده قرار می گیرد.

چتر و البسه مناسب بارندگی
در نهایت تصمیم با شما است که کدامیک از البسه و تجهیزات مناسب بارندگی را در سفر به همراه ببرید یا نه. بنابراین قبل از بستن چمدان خود، خوب تمامی شرایط را بررسی نمایید و ضروری ترین وسایل را مهیا کنید.