لباس اضافه

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 لباس اضافه
قاصدک 24

در چک لیستی که اغلب مسافران برای سفرهای خود تهیه می کنند معمولاً لباس اضافه نیز وجود دارد. لباس اضافه همان لباس مناسب فصل است که به مسافر امکان می دهد در صورت نیاز، آن را با لباسی که به تن دارد، عوض کند. به همراه داشتن حداقل یک دست لباس اضافه در هر سفری ضروری است. از این رو توصیه می کنیم حتماً بعد از خرید بلیط هواپیما یا تور مسافرتی خود، چک لیست مناسبی از لوازم مورد نیازتان در سفر تهیه نموده و لباس اضافه را نیز در آن قید کنید.

لباس اضافه

در چه سفرهایی باید لباس اضافه به همراه داشته باشیم؟


تفاوتی ندارد که برای یک سفر یک روزه برنامه ریزی کرده اید یا چند روزه، چرا که برای احتیاط هم شده باید یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید. این کار به شما کمک می کند در صورتی که در اقامتگاه خود امکان شستشو و نظافت لباس هایتان را نداشتید بتوانید به راحتی آنها را با لباس اضافه خود عوض کنید. همچنین اگر در شرایط غیر منتظره ای قرار بگیرید مثلاً زیر باران خیس شوید، درون گودالی پر از گل بیفیتد و یا اتفاقاتی از این دست، باز هم می توانید از لباس های اضافه خود کمک بگیرید و سر و وضع خود را مرتب کنید.

چرا باید در سفر لباس اضافه به همراه ببریم؟


فراموش نکنید که در مسافرت، شما از شرایط عادی زندگی خود فاصله دارید. اگر به طبیعت گردی بروید ممکن است لباستان با گیر کردن به شاخه ای پاره شود، در یک شهر بارانی، تنها به خاطر بی احتیاطی یک راننده ممکن است لباس هایتان گل آلود شود و ده ها اتفاق دیگری که رخ دادنشان موجب می شود تا دیگر نتوانید از لباس هایی که به تن دارید، استفاده کنید. بنابراین بهتر است برای آسایش و راحتی خود و همراهانتان هم که شده حداقل یک دست لباس اضافه به همراه ببرید تا بتوانید در مواقع لزوم از آنها استفاده کنید. البته فراموش نکنید که لباس اضافه متفاوت از لباس گرم و لباس مناسب بارندگی است و البسه ای است که باید همانند لباس تن شما، متناسب با فصل انتخاب شود.

به همراه داشتن لباس اضافه در سفر
در پایان یادآور می شویم که در برداشتن لباس اضافه برای سفرهای یکی دو روزه و کوتاه مدت زیاده روی نکنید. به ویژه اگر به گونه ای سفر می کنید که امکان نظافت و شستشو دارید با همان یک دست لباس اضافه نیز می توانید سفر را به پایان برسانید پس چمدان خود را بی دلیل سنگین نکنید.