فیلبند

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 فیلبند
قاصدک 24

فیلبند کجاست؟


فیلبند، آخرین روستا در منطقه چلاوه از توابع شهرستان بابل در استان مازندران است. البته بسیاری از طبیعت گردان فیلبند را با نام بام شرقی مازندران می شناسند چرا که این روستا در ارتفاع زیادی از سطح دریا قرار گرفته و تقریباً در دل ابرها بنا شده است. با این حال سفر به فیلبند ساده است و اگر مبدا سفرتان تهران است تنها کافی است تا برای این کار پس از عبور از جاده هراز و شهر آمل، از جاده ای که در سمت شرق قرار گرفته خود را به این روستا برسانید.

کی بریم؟


فیلبند یک منطقه ییلاقی است از این رو بهترین زمان برای سفر به آن از اواسط بهار تا ابتدای فصل پاییز است. چرا که این روستا در ارتفاع زیادی از سطح دریا قرار گرفته است و همین امر نیز موجب می شود تا در این زمان، آب و هوایی دلچسب داشته باشد. در مقابل، زمستان های فیلبند بسیار سرد و پر برف است و اغلب به جهت رفت و آمد دشواری که دارد، خالی از سکنه و گردشگران است.

چی ببریم؟


از جمله ویژگی های مناطق ییلاقی این است که تغییرات آب و هوایی آنها قابل پیش بینی نیست. از این رو بهتر است به هنگام سفر با این تور مسافرتی، لباس مناسب به تن کنید و بارانی و چتر نیز به همراه داشته باشید. همچنین به هیچ عنوان کفش مناسب را فراموش نکنید و به علت اختلالاتی که در آنتن دهی تلفن های همراه وجود دارد، تماس های ضروری خود را قبل از رسیدن به جاده فرعی به انجام رسانید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران سفر خود باشید. چرا که بی شک قرار است تجربه ای لذت بخش از تور مسافرتی خود داشته باشید. شما در تور فیلبند قاصدک 24 به بازدید از یک روستای خوش آب و هوا می روید که پدیده ای با نام اقیانوس ابر هر روز در آن اتفاق می افتد. این موضوع باعث می شود تا شما به هنگام بازدید از این روستا تصور کنید که بر روی ابرها قدم می زنید. البته این تنها جاذبه فیلبند نیست و صدای زنگوله دام ها که از دور به گوش می رسد و هوای تازه ای که در آن تنفس می کنید نیز می تواند این سفر را بیش از پیش برای شما خاطره انگیز کند. شما در این تور همچنین می توانید از زیبایی های جنگل های چلاو که در نزدیکی فیلبند قرار دارند و کلبه های چوبی نیز دیدن کنید. البته فراموش نکنید که بدون اطلاع از مسئول تور نباید بیش از اندازه از گروه فاصله بگیرید.