شیراز

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 شیراز
قاصدک 24

شیراز کجاست؟


شیراز یکی از کلان شهرها و مقاصد گردشگری ایران است که جاذبه های دیدنی بسیاری دارد. نام این شهر از گذشته در کتاب ها و اسناد تاریخی بسیاری ذکر شده و همین امر نیز موجب گشته تا گردشگران بسیاری از سراسر جهان مشتاق گشت و گذار در این شهر باشند. این شهر که در استان فارس و در منطقه زاگرس جنوبی واقع شده به دومین شهر ادبی جهان معروف است. به همین خاطر نیز علاوه بر گردشگران خارجی، بسیاری از ایرانیان هم خریدار تور شیراز و بازدید از این شهر زیبا هستند.

کی بریم؟


شیراز به شهر بهار نارنج ها هم معروف است. به همین دلیل بسیاری از مسافرانی که تجربه سفر به شیراز را داشته اند، معتقدند برای تجربه یک سفر لذت بخش و استشمام بوی بهار نارنج در کوچه و پس کوچه های شهر حتماً باید در فصل بهار و به ویژه در ماه اردیبهشت به شیراز سفر کنید.

چی ببریم؟


شیراز نیز از جمله شهرهایی که از خوراکی ها تا صنایع دستی آن، همه و همه به چمدان مسافران راه می یابند. از این رو بهتر است در عین حال که لوازم شخصی، مدارک شناسایی و مدارک سفارتان را در چمدان خود قرار می دهید حتماً بخشی از چمدان را نیز برای جا دادن سوغاتی ها خالی بگذارید. همچنین فراموش نکنید که یک دوربین عکاسی با کیفیت را همراه خود ببرید تا بتوانید از حافظیه، سعدیه، دروازه قرآن، نارنجستان قوام دیگر اماکن دیدنی این شهر عکاسی کنید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران گشت ها باشید. شما در تور شیراز قاصدک 24 به بازدید از نقش رستم می روید. نقش رستم مجموعه ای باستانی است که در شمال مرودشت، جایی در نزدیکی تخت جمشید قرار گرفته و قدمتی چند هزار ساله دارد. مقصد بعدی شما تخت جمشید است که در 6 کیلومتری نقش رستم قرار دارد و ستون ها و حکاکی های آن بی نظیر است. مقبره کوروش محبوب ترین پادشاه ایرانیان هم توقف گاه بعدی شما در این سفر است.

مسجد نصیر الملک با آن نمای شیشه ای رنگارنگش دیگر مقصدی است که در شیراز انتظار شما را می کشد. سعدیه و حافظیه مجموعه هایی منحصر به فرد و سرسبزی در شیراز هستند که بزرگترین شعرای ایران زمین در آنها آرامیده اند و در این تور مسافرتی یکی از گشت های شما خواهند بود. در نهایت نیز از ارگ وکیل یا ارگ کریم خانی دیدن می کنید که در دوران سلطنت زندیه ساخته شده و مکان زندگی کریم خان زند بوده است. باغ ارم نیز آخرین گشت تور شیراز است که شامل چند بنای تاریخی با معماری ویژه و یک باغ گیاه شناسی فوق العاده است.