دوربین عکاسی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 دوربین عکاسی
قاصدک 24

در گذشته که گوشی های تلفن همراه تا این اندازه مدرن و پیشرفته نبودند دوربین های عکاسی از جمله وسایل جدایی ناپذیر هر سفر به شمار می آمدند. اما با گذشت زمان و بالا رفتن کیفیت دوربین تلفن های همراه کم کم گوشی های موبایل جایگزین دوربین های عکاسی شدند. با این حال هنوز هم برخی از مقاصد به قدری بکر و ناب هستند که تور لیدرها معتقدند که برای ثبت زیبایی آنها حتماً باید از یک دوربین عکاسی حرفه ای استفاده کنید. به همین خاطر است که پس از خرید اغلب تورهای طبیعت گردی یا تاریخی به شما توصیه می شود که حتماً در سفر خود یک دوربین عکاسی به همراه داشته باشید.

کدام دوربین عکاسی برای سفر مناسب است؟


اگر شما یک عکاس حرفه ای هستید بدون شک زمان زیادی را با دوربین های سنگین، فوق پیشرفته، حساس و گران قیمت سر و کله زده اید. پس اگر با اهداف کاری سفر می کنید بدیهی است که تنها دوربینی که می توانید به سفر ببرید یک دوربین حرفه ای است. اما اگر یک سفر تفریحی را پیش رو دارید توصیه ما این است که تا جای ممکن از حمل وسایل گران قیمت خودداری کنید. در چنین سفرهایی شما می توانید از دوربین های خانگی، دوربین های چاپ سریع و یا حتی دوربین گوشی تلفن همراه خود استفاده نمایید.

دوربین چاپ سریع

دوربین عکاسی و ثبت لحظات هیجان انگیز در سفر


گاه ماهیت برخی از سفرها ماجراجویانه است. به طور مثال وقتی شما در سفر خود برای نخستین بار قله ای را فتح می کنید، به یک منطقه بکر و نفس گیر وارد می شوید و یا می خواهید روایتگر بخش تاریخی یک شهر باشید بهتر است تا از دوربین های ورزشی استفاده کنید. اینگونه دوربین ها گرچه قابلیت زوم مناسبی ندارند اما چون به راحتی روی کلاه یا سر شما نصب می شوند، دست و پاگیر نیستند و به شما اجازه می دهند تا به خوبی هر آنچه را که می بینید ثبت کنید. البته شاید تمامی این تصاویر به دردتان نخورند اما با تدوین فیلم قطعاً می توانید تصاویر نابی را برای خود به یادگار نگه دارید.

به هنگام خرید دوربین عکاسی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟


از جمله مشخصه های یک دوربین خوب دقت، قابلیت زوم و امکان تعویض لنز آن است. همچنین کیفیت باطری یک دوربین و زمان نگهداری از شارژ آن نیز مهم است. بنابراین اگر قصد دارید پس از رزرو بلیط هواپیما یا قطار خود یک دوربین عکاسی را نیز برای سفرتان خریداری نمایید حتماً به این ویژگی ها دقت کنید.

دوربین عکاسی حرفه ای
در پایان یادآور می شویم که اگر از دوربین های حرفه ای و گران قیمت در سفر خود استفاده می کنید آنها را بیمه نمایید. در غیر این صورت شاید بهتر است برای ثبت تصاویر همچنان به دوربین موبایل خود اکتفا کنید.