داروی شخصی

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 داروی شخصی
قاصدک 24

در بسیاری از سفرها و تورهای مسافرتی به مسافران توصیه می شود تا حتما داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشند. اما منظور از داروی شخصی چیست؟ در پاسخ باید بگوییم اگر شما دچار بیماری خاصی هستید و به صورت دوره ای یا روزانه از دارویی استفاده می کنید بدیهی است که نباید مصرف آن را در زمان سفر خود متوقف کنید. از این رو توصیه می کنیم تا حتی برای تورهای یک روزه نیز داروهای شخصی خود را به همراه ببرید.

داروهای عمومی مورد نیاز در سفر


برخی از داروها مثل مسکن ها، قرص های سرماخوردگی، ضد حساسیت، ضد اسهال، ضد تهوع، آنتی بیوتیک، پودر ORS و بتادین از جمله مواد دارویی و ضدعفونی کننده عمومی هستند که می توانید آنها را در هر سفری به همراه داشته باشید. این قبیل داروها معمولاً نیازی به تجویز پزشک ندارند و به راحتی می توان در هر شهری، آنها را از داروخانه ها تهیه نمود.

نکات مهم در نگهداری از داروها


فراموش نکنید که برای حمل داروها در سفر باید آنها را در پوشش یا قوطی مخصوص به خود حمل کنید. هیچ گاه محل نگهداری دو دارو را با هم یکی نکنید و اگر برای سفر خود بلیط هواپیما خریداری کرده اید برای اینکه در گیت بازرسی معطل نشوید، مواد دارویی خود را پس از قرار دادن در یک کیسه پلاستیکی شفاف در چمدان خود بگذارید. همچنین بهتر است برای حمل داروهایی که نیاز به نگهداری در محل خنک دارند کیسه یخ یا آب سرد به همراه داشته باشید.

داروهای مجاز در سفرهای خارجی


بر خلاف سفرهای داخلی شما در سفرهای خارجی مجاز به حمل داروهای عمومی نیستید و حتی برای به همراه داشتن داروهای شخصی خود نیز باید نسخه کتبی پزشک خود را به ماموران امنیتی ارائه کنید. البته فهرست داروهای ممنوعه برای سفر به هر کشوری متفاوت است. از این رو بهتر است قبل از بستن چمدان برای سفر به کشور مورد نظر خود این موارد را بررسی نمایید. فراموش نکنید که حمل داروهای ممنوعه به کشورهای خارجی ممکن باعث جریمه و یا حتی دستگیری و اخراج شما از مقصد شما شود از این رو بهتر است این موضوع را جدی بگیرید.

بر این اساس توصیه می کنیم با توجه به مقصد سفر خود، داروهای شخصی مورد نیازتان را به مقدار لازم تهیه و آن را همراه با نسخه کتبی پزشک خود درون چمدان یا کیف دستی تان قرار داده و به مقصد حمل کنید.