خرید اینترنتی بلیط قطار

امتیاز دهید:
30 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4.6 از 5 خرید اینترنتی بلیط قطار
خرید اینترنتی بلیط قطار


اپلیکیشن خرید بلیط قطار


امروزه با افزایش راهکارهای آنلاین، بسیاری از مردم بخش عمده ای از کارها و خدمات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت رفع و رجوع می کنند. نیازهایی که در برخی از موارد به خرید مایحتاج روزانه خلاصه نمی شوند و خدمات سفر و گردشگری را نیز در بر می گیرند. پدید آمدن وب سایتهای فروش اینترنتی بلیط قطار و هواپیما نیز موجب شده است تا بخش قابل توجهی از مسافران به جای خریدهای حضوری و صرف زمان بیشتر، نسبت به خرید اینترنتی بلیط قطار و هواپیما تمایل بیشتری از خود نشان دهند. موضوعی که سبب پیاده سازی روشهای نوین در نحوه ارائه خدمات سفر و اقبال روز افزون این قبیل سامانه ها شده است.

خصوصیات سامانه های معتبر خرید آنلاین بلیط قطار


- توصیه می کنیم قبل از خرید آنلاین بلیط قطار به نماد اعتماد الکترونیکی و ساماندهی سایت مربوطه، توجه و از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. این نماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، به منظور تایید هویت و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی، به صاحب امتیاز سایت مربوطه اعطا می گردد.

- جامع بودن یک سامانه و امکان به روز رسانی لحظه ای و آنلاین آن، یکی دیگر از خصوصیات وب سایتهای معتبر خرید آنلاین بلیط قطار می باشد. بدین ترتیب کاربر قادر خواهد خرید اینترنتی بلیط قطار خود را با اطمینان به اینکه از تمامی نرخها و سفرهای موجود مطلع است، به انجام رساند.

خرید آنلاین بلیط قطار
- همچنین یک سامانه معتبر خرید آنلاین بلیط قطار، جهت دسترسی و استفاده جامعه کثیری از مخاطبان از کاربری ساده ای برخوردار است. بدین ترتیب همه کاربران حتی بی تجربه ترین آنها نیز می توانند با هر میزان اطلاعات از روند کاری فروشگاه های اینترنتی، به سادگی و در اسرع وقت بلیط قطار دلخواه خود را رزرو و خریداری نمایند.

قوانین و مقررات خرید بلیط قطار اینترنتی


- خرید بلیط قطار اینترنتی توسط کاربر، نیازمند دقت و توجه کافی است. طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران کاربر موظف است به هنگام خرید اینترنتی بلیط قطار کلیه اطلاعات درخواستی شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی را به صورت صحیح و کامل در وبسایت وارد کند. چنانچه به هر دلیلی اطلاعات درج شده بر روی بلیط خريداری شده مسافر با مشخصات كارت شناسایی وی مطابقت نداشته باشد، مسافر بدون بلیط تلقی شده و از سوار شدن وی به قطار جلوگیری به عمل خواهد آمد.

گفتنی است پس از تکمیل پروسه خرید اینترنتی بلیط قطار، امکان تعويض و تغيير اطلاعات وجود ندارد و در صورت بروز هرگونه اشتباه، کاربر می بایست بلیط مربوطه را مسترد نماید.

- اتباع خارجی تنها با در اختیار داشتن گذرنامه معتبر می توانند نسبت به خرید بلیط قطار اینترنتی اقدام نمایند. پروسه خرید اینترنتی بلیط قطار برای این افراد پس از تکمیل فرم مربوطه شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره گذرنامه همانند سایر مسافران خواهد بود و نسخه پی دی اف بلیط خریداری شده به آدرس پست الکترونیک آنها ارسال می گردد.

- طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران افرادی که تمایل دارند برای سفر خود از بلیط دو قطار متوالی استفاده نمایند حتماً می بایست یک فاصله 3 ساعته را میان زمان رسیدن قطار اول به ایستگاه و حرکت قطار دوم از آن در نظر بگیرند. بدین ترتیب در صورتی که کاربر در خرید اینترنتی بلیط قطار خود فاصله مجاز را رعایت نکرده باشد، مسئولیت جا ماندن احتمالی وی از قطار دوم و کنسل شدن بلیط قطار بر عهده شخص اوست.

- خرید اینترنتی بلیط قطار با توجه به سهمیه های تعریف شده در قوانین راه آهن جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد و در صورت استفاده نادرست از سهمیه ها، بلیط صادر شده مسترد می شود و هزینه جریمه آن بر عهده شخص مسافر است. از این رو حتماً به هنگام خرید بلیط قطار اینترنتی و با توجه به شرایط خود، در انتخاب یکی از سه گزینه "مسافران عادی"، "ویژه خواهران" و "ویژه برادران" دقت لازم را به عمل آورید.

- برای خرید اینترنتی بلیط قطار، سه تعرفه تمام بها، نیم بها و نوزاد تعریف شده و رزرو بلیط قطار به صورت نیم بها برای خانواده محترم شاهد، شخص جانباز و خردسالان 2 تا 12 سال امکانپذیر است. با این تفاوت که در حال حاضر خرید بلیط قطار اینترنتی تنها برای کودکان امکانپذیر است و خرید بلیط قطار جانبازان و خانواده های شاهد تنها از طریق مراکز فروش حضوری و با ارائه كارت شناسایی معتبر بنياد صورت می پذیرد.

- طبق قوانین راه آهن جمهوری اسلامی مسافرت و خرید اینترنتی بلیط قطار برای کودک تنها بدون همراه بزرگسال ممنوع است. بدین ترتیب مسافر تنها در صورتی که 17 سال تمام داشته باشد، می تواند نسبت به خرید بلیط قطار اینترنتی اقدام و به تنهایی سفر نماید.

- به کاربران توصیه می شود پس از تکمیل مراحل خرید اینترنتی بلیط قطار و پرداخت وجه آن، فایل پی دی اف دریافتی در آدرس پست الکترونیک خود را بر روی کاغذ A4 دورو سفید پرینت نمایند. در صورت بروز سانحه یا وارد شدن خسارت به قطار، پرداخت غرامت فقط به دارندگان نسخه چاپی بلیط امکانپذیر است.خرید اینترنتی بلیط قطار رجا


رجا یکی از سه شرکت اصلی و قدیمی ترین کارگزار فروش بلیط قطار در ایران است و سال های متمادیست که در عرصه حمل و نقل ریلی کشور فعال می باشد. از این رو امکانات متنوعی برای خرید اینترنتی بلیط قطار رجا فراهم است؛ اولین راه استفاده از سایت یا اپلیکیشن موبایل این شرکت است. برای این کار می توانید به آدرس www.raja.ir مراجعه یا با نصب نرم افزار رجا بر روی تلفن همراه اندروید یا ios خود بلیط قطار مورد نظرتان را جستجو و آن را خریداری نمایید.

خرید اینترنتی بلیط قطار رجا از طریق 1600 نمایندگی فعال در سراسر کشور و ارائه درخواست جستجوی بلیط به اپراتور فروش نیز امکانپذیر می باشد.

خرید اینترنتی بلیط قطار رجا
در نهایت ساده ترین راه برای خرید اینترنتی بلیط قطار رجا مراجعه به سامانه جامع خرید بلیط قاصدک 24 است. خرید اینترنتی بلیط قطار رجا از قاصدک 24 به سادگی و تنها با در اختیار داشتن اطلاعات شخصی، یک کارت بانکی متصل به شبکه شتاب و رمز دوم آن و آدرس یک پست الکترونیکی و حتی بدون نیاز به ثبت نام در سایت، امکانپذیر است. بدین ترتیب کاربر قادر است ضمن مشاهده لیست کاملی از بلیط ها، قیمت بلیط قطار رجا مورد نظر خود را با سایر بلیط ها و کارگزاران ریلی موجود مقایسه نموده و خریدی مناسب و مقرون به صرفه را تجربه نماید.

استرداد بلیط قطار


تا اطلاع ثانوی، استرداد اينترنتی بلیط قطار امكانپذير نمی باشد از این رو خریداران می توانند برای استرداد بلیط قطار خود به یکی از مراكز فروش حضوری مراجعه و با ارائه اصل كارت شناسایی معتبر، بلیط قطار مورد نظر خود را استرداد نمایند. شایان ذکر است خرید اینترنتی بلیط قطار مشمول قانول ابطال نمی باشد.

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار در قاصدک 24


سامانه جامع خرید بلیط قاصدک 24، یکی از معتبرترین فروشگاه های آنلاین است که در سه زمینه فروش بلیط قطار، بلیط هواپیما و همچنین صدور بیمه نامه های مسافرتی فعالیت می کند. خرید اینترنتی بلیط قطار در قاصدک 24 نیز همانند سایر 1600 نمایندگی فعال فروش بلیط در سراسر کشور صورت می پذیرد اما نکته قابل توجه در این خصوص این است اطلاعات تمامی این مراکز یکسان است. به عبارت دیگر جهت خرید بلیط قطار اینترنتی، شما می توانید بلیط قطار مورد نظر خود را در هر یک از این مراکز جستجو نمایید و اگر بلیط مورد نظر خود را در یک سامانه فروش اینترنتی بلیط قطار نیافتید، دیگر نیازی به مراجعه به نمایندگی های دیگر ندارید.

با این وجود آنچه موجب تمایز قاصدک 24 با سایر مراکز خرید اینترنتی بلیط قطار می گردد، ساده و کاربردی بودن پروسه خرید در این وبسایت است. قاصدک 24 جامعه کثیری از مخاطبان را در بر می گیرد و همین امر نیز موجب شده تا طراحی آن به گونه ای باشد که برای کلیه کاربران این سامانه حتی بی تجربه ترین انها هم ساده و قابل دسترس باشد. بدین ترتیب کاربر می تواند با مراجعه به صفحه اصلی این سامانه به آدرس www.ghasedak24.com و تنها با انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود در فیلدهای مربوطه، فهرست کاملی از بلیط های قطار موجود در تاریخ مورد نظرش را مشاهده نماید. این فهرست بنا به خواست مسافر و با استفاده از فیلترهای تعبیه شده در سیستم نظیر قیمت، زمان و شرکتهای حمل و نقل ریلی محدود می گردد تا خریدار در کوتاهترین زمان ممکن، خرید اینترنتی بلیط قطار دلخواه خود را به انجام رساند. نسخه پی دی اف این بلیط پس از پرداخت در درگاه خرید، به آدرس پست الکترونیکی خریدار ارسال می گردد که کاربر می بایست آن را بر روی کاغذ A4 دورو سفید پرینت نموده و هنگام سوار شدن به قطار، به مامور بازرسی ارائه نماید.

سامانه جامع خرید اینترنتی بلیط قطار و هواپیما قاصدک 24
یکی دیگر از مزیتهای خرید اینترنتی بلیط قطار در قاصدک 24، امکان مدیریت هزینه و دربست نمودن کوپه برای سفرهای خانوادگی است. برای خرید اینترنتی بلیط قطار در کوپه دربستی پس از تکمیل فیلدهای مربوطه، گزینه "کوپه دربست" را انتخاب و به مدیریت جستجوی خود بپردازید. شایان ذکر است برای خرید آنلاین بلیط قطار در کوپه دربستی، نیازی به افزایش مسافرین تا سقف گنجایش کوپه ندارید بلکه تنها کافیست تعداد واقعی همراهان خود را وارد نمایید تا سیستم به صورت خودکار، صندلی های خالی کوپه را نیز با کسر هزینه خدمات برای شما ذخیره کند.

در پایان یادآور می شویم خرید اینترنتی بلیط قطار از قاصدک 24، تنها با در اختیار داشتن یک آدرس پست الکترونیکی، یک کارت بانکی عضو شتاب و رمز دوم آن و مشخصات فردی میسر است و کاربر برای خرید انلاین بلیط قطار، ملزم به ثبت نام در سایت نمی باشد.