بلیط قطار بندرترکمن

امتیاز دهید:
441 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5 خرید بلیط قطار بندرترکمن، آسان و با ارزانترین نرخ
قاصدک 24

بندرترکمن چگونه شهری است؟


بندرترکمن یا همان بندر شاه با مساحتی در حدود ۱۸/۸۵۴ کیلومتر مربع، یکی از شهرستانهای استان گلستان است که در غرب این استان واقع شده است. این شهر جزو نخستین شهرهای کشور است که راه آهن به آن کشیده شده و اقتصاد آن نیز بر مبنای خط اهن و بندر بنا گشته است. با این حال امروزه این بندر، عملاً خاصیت تجاری ندارد و اقتصاد شهر نیز بر پایه تولید فرش و گلیم، صید و تولید خاویار، کشاورزی و صنایع دستی و گردشگری استوار است.


برخی از نقاط دیدنی بندرترکمن


برای سفر به این شهر زیبا بهتر است برنامه سفر خود را به گونه ای بچینید که حتما یک دوشنبه را در بندرترکمن سپری کنید. دوشنبه بازار بندرترکمن که در ورودی این شهر قرار گرفته، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در استان گلستان است. از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر که هریک به تنهایی می توانند بهترین انگیزه برای خرید بلیط قطار بندرترکمن باشد می توانیم جزیره آشوراده، اسکله بندر ترکمن، تالاب صوفیکم، روستای قره قاشلی و...را نام ببریم.

اسکله بندرترکمن


راه آهن بندرترکمن


ایستگاه راه آهن بندرترکمن در مسیر یکی از اصلی ترین شاخه های راه آهن سراسری ایران یعنی راه آهن مازندران قرار دارد که در سال ۱۳۰۸ خورشیدی در دوران رضا شاه پهلوی به بهره برداری رسید. این خط آهن در واقع اولین خط راه آهن نوین ایران بود که از شاهی (قائم شهر کنونی) تا بندر شاه (بندرترکمن امروزی) کشیده می شد و پس از اتمام ساخت پل گردن در ساری، اولین قطار در مهرماه ۱۳۰۸ از آن عازم ایستگاه بندرترکمن شد.

ایستگاه قطار بندرترکمن


رزرو بلیط قطار بندرترکمن در قاصدک 24


برای رزرو بلیط قطار بندرترکمن از هر یک از شهرهای ایران، پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و نیز نوع (عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه های موجود برایتان نمایش داده می شود که می توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.


قیمت بلیط قطار بندرترکمن


بدون شک اینکه بلیط قطار بندرترکمن خود را از کدام شرکت ریلی خریداری می کنید، بر قیمت بلیط تأثیرگذار است. اما هر شرکت ریلی را که برای سفر انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با قطار به خودی خود مقرون به صرفه تر، راحت تر و ایمن تر است. خرید از سامانه اینترنتی فروش بلیط قاصدک 24 با فراهم کردن امکان مقایسه قیمت ها، دستتان را در انتخاب باز می گذارد.


خرید بلیط قطار بندرترکمن


برای خرید بلیط قطار بندرترکمن به هر کدام از شهرها علاوه بر خرید حضوری که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، خرید اینترنتی هم اضافه شده است. بنابراین می توانید با انتخاب نوع قطار، کیفیت امکانات و سرویس دهی و همچنین قیمت را انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید. قطار شش تخته نسیم از میان 19 نوع قطار موجود در ناوگان ریلی ایران در مسیر بندرترکمن تردد می کند.


فروش بلیط قطار بندرترکمن


فروش بلیط قطار بندرترکمن از طریق مراکز فروش، خرید اینترنتی و خرید موبایلی (هم قطار) صورت می پذیرد. بنابراین مسافران می توانند با داشتن مدارک شناسایی لازم برای خرید حضوری و کارت بانکی عضو شتاب با رمز دوم برای خرید غیرحضوری اقدام کنند.

بلیط قطار تهران بندرترکمن


مسافرانی که بلیط قطار تهران بندرترکمن را خریداری کرده اند، باید برای رسیدن به مقصد 10 ساعت را طی کنند. ضمن اینکه قطار شش تخته نسیم با عبور از ایستگاه های فیروزکوه، پل سفید، شیرگاه، ساری، نکا و گلوگاه مسافران خود را در ایستگاه بندرترکمن پیاده خواهند کرد.


بلیط قطار برای بندر ترکمن