اصفهان

امتیاز دهید:
1 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5 اصفهان
قاصدک 24

اصفهان کجاست؟


اصفهان یکی از شهرهای تاریخی ایران است که به نوعی پایتخت فرهنگ و تمدن آن هم به حساب می آید. این شهر در استانی به همین نام در بخش مرکزی ایران واقع شده و به دلیل اینکه آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده، مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. جالب است بدانید معماری خاص دوران صفویه و آثار تاریخی منحصر به فرد این شهر موجب شده تا اصفهان هر ساله علاوه بر ایرانیان میزبان گردشگران خارجی نیز باشد.

کی بریم؟


تقریباً می توان گفت که چهار فصل سال برای سفر به اصفهان مناسب است با این حال این شهر در فصل بهار و پاییز حال و هوای دیگری دارد. زمستان های اصفهان معمولاً سرد و پر برف است و بخش مرکزی ایران که اصفهان هم در آن قرار گرفته، تابستان های گرمی دارد. به همین دلیل شاید بهترین زمان برای خرید تور اصفهان همان دو فصل بهار و پاییز است.

چی ببریم؟


برای رفتن به اصفهان بهتر است تا جای ممکن سبک سفر کنید و در عین حال تمامی وسایل شخصی و ضروریتان را درون چمدان خود جای دهید. فراموش نکنید که چمدان را تا انتها پر نکنید و بخشی از آن را خالی نگه دارید. چرا که امکان ندارد سفری به اصفهان داشته باشید و بدون خرید سوغات و صنایع دستی خاص آن به خانه برگردید. به همین خاطر، بهتر است که از قبل چاره اندیشی کنید و جای سوغاتی ها را در چمدان خود، خالی نگه دارید.

چی ببینیم؟


اگر با یک گروه کار بلد و حرفه ای همچون قاصدک 24 سفر می کنید به هیچ عنوان لازم نیست تا نگران گشت ها باشید. شما در تور اصفهان قاصدک 24 پیش از هر چیز از پل معروف نصف جهان یعنی سی و سه پل بازدید می کنید. این پل که بر روی رودخانه زاینده رود بنا شده از آثار تاریخی به جا مانده از دوره ساسانیان است و قدمت زیادی دارد. کلیسای وانک یکی از کلیساهای دیدنی اصفهان است که توسط ارامنه این شهر در زمان شاه عباس دوم بنا شده است. این کلیسا پر از رنگ و نقاشی هایی از انجیل است که تماشای آنها بسیار لذت بخش است.

چهلستون دیگر گشت این تور مسافرتی است که در آن از یک عمارت تاریخی بازدید می کنید. این کاخ که تزئیناتی از نقاشی و آیینه کاری دارد یکی از شاهکارهای هنری عصر خود بوده است. در نهایت بازار سنتی اصفهان جایی است که می توانید در آن سنت و مدرنیته را به صورت همزمان به تماشا بنشینید و آن بخش خالی مانده از چمدانتان را با خریدن صنایع دستی، شیرینی های معروف و دیگر سوغاتی های اصفهان پر کنید.